Haber

Bahçelievler’de boşaltılan binanın 2 katının kaçak olduğu ortaya çıktı.

Bahçelievler’de boşaltılan binanın 2 katının kaçak olduğu ortaya çıktı.

Bahçelievler’deki hasarlı binadan ölçü alındı

İSTANBUL Bahçelievler’de bir binanın yanında gerçekleştirilen temel kazısında dün gece hasar gören ve tahliye edilen binada ölçümler yapıldı. Alınan ölçüm sonuçlarına göre bina hakkında karar verilecek. 6 katlı binanın son iki katının kaçak olduğu ve daha önce işlem yapıldığı ortaya çıktı.

Bahçelievler Şirinevler’de temel atma çalışmaları sırasında yanındaki 6 katlı binada hasar meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen Bahçelievler Belediyesi ekipleri, tedbir amaçlı binayı boşalttı. Binayı boşaltan bazı vatandaşlar yakınlarının yanına giderken, gidecek yeri olmayan bina sakinleri Bahçelievler Belediyesi’ne ait misafirhanelere yerleştirildi.

17 dairenin bulunduğu bina ile ilgili kararın verilmesi için belediye ekipleri tarafından binadan ölçü alındı. 1998 yılında yapımına başlanan binanın 1999 yılında inşaatı tamamlanmış, inşaat tamamlandıktan sonra iki katının kaçak olduğu ortaya çıktı. Belediyenin sızdıran zeminlerle ilgili tutanak tuttuğu öğrenildi.

Bina sakinlerinden Berat Doğan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dün saat 14.30 sıralarında buradaki yan inşaatın temelini atarken binamıza darbe vurdular. Konutumuz yanlışlıkla yana kayıyor ve oturanlar yan yana duruyor.” Binadakiler tahliye oluyor.Eşim ve çocuğum da oradaydı.Aşağı inerken biraz korktular ayaklarını falan çarptılar.Biz kiracıyız nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. mülkü olan var kiracı olan var sonuç ne olur bilemiyoruz belediyeye gittik akşama sonuç açıklanacak süreç nasıl olur bilemiyoruz böyle Tek yükümüz çok şükür kimseye bir şey olmadı” dedi.

Vatandaş bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu