Ekonomi

Borsa İstanbul’da yeni fiyat adımı düzenlemesi yarın yürürlüğe giriyor

Borsa İstanbul AŞ Hisse Senedi Piyasası Operasyon Müdürlüğü, ağustos ayında bir açıklama yaparak fiyat adımı ve kotasyon yayın aralıklarının düzenlendiğini belirtmişti.

Buna göre Borsa İstanbul’da fiyat adımları ve kotasyon spread aralıklarına ilişkin yeni düzenlemeyle yapılacak değişiklikler hisse senetlerini, gayrimenkul sertifikalarını, kira sertifikalarını ve yatırım fonlarını etkileyecek.

Yarın devreye girecek uygulamaya göre bu değişikliklerle birlikte borsa yatırım fonları için de açılış seansı uygulamasına geçilecek.

“Borsada işlem gören fonların fiyat adımları, maksimum fiyat aralığı aralıkları ve seans akışındaki değişiklikler”

Kurumun sistemi duyurduğu ilk duyuruda şu bilgilere yer verildi:

Hisse senedi piyasasında işlem gören sermaye piyasası araçlarının süreçlerinde izlenmesi gereken fiyat adımlarında, piyasa yapıcıların kotasyon girişlerinde tabi oldukları maksimum kotasyon spread aralıklarında ve borsa yatırım fonlarının seans akışlarında bazı değişiklikler yapıldı.

Bir açılış oturumu eklendi

Değişikliğe göre borsa yatırım fonu işlem sekanslarının seans akışına 09.40-09.56 saatleri arasında emir toplama ve 09.56-10.00 saatleri arasında eşleştirme seanslarından oluşan açılış seansı eklendi.

haberalucra.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu