Haber

İş Aramaları Patladı, Videolar Rekor Kırdı

3,5 milyona yaklaşan işsizlik, muhalefetin ‘makyaj’ olmakla eleştirdiği TÜİK rakamlarında bile ülkenin temel sorunlarından biri olmaya devam ediyor. İş bulmakta zorluk çekenlerin ortaya koyduğu bilgiler oldukça dikkat çekici.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ülkede işsiz sayısı 3 milyon 424 bin. 15-24 yaş arası genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 20,2.

Öte yandan DİSK’e göre resmi işsizlerin yüzde 87’si işsizlik maaşı alamıyor.

Bu veriler Google aramalarına net bir şekilde yansımaktadır. Mustafa Kömüş’ün paylaştığı rakamlara göre vatandaş bir gün çareyi duada arar.

Kömüş, “İş bulma duası” ifadesinin Google aramalarında yüzde 5 bin arttığını yazdı.

Yapılan aramalarda namaz ile ilgili şu ifadeler yer almaktadır: ‘Kim bu duayı 70 defa okursa Allah onun duasını kabul eder ve ona helal yollardan iş verir. Kim salavat duasını Allah’ın izniyle arka arkaya 9 defa okursa, hayırlı bir iş çıkarmış olur.’

Komus yazısına şöyle devam etti: “Google aramalarının yanı sıra YouTube’da da kısa bir arama yaptığınızda iş bulma duası başlığıyla paylaşılan videoların çok izlendiği görülüyor.”

“Örneğin iki ay önce paylaşılan bir video 33 bin, 7 yıl önce paylaşılan bir video 6.8 milyon kez izlendi. Yine Cübbeli Ahmet’in benzer isimli bir videosu 1.1 milyon izlenmeye ulaştı.”

sancaktepeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu