Ekonomi

Kanadalı kripto madenciliği şirketi, patent ihlali nedeniyle bir şirkete dava açtı

Mahkeme belgelerine göre Kanada’da ikamet ediyor bitcoin(BTC) madencisi Upstream Data, patent ihlali nedeniyle Crusoe Energy’ye dava açtı.

Davada Crusoe’nun kullandığı teknoloji, Upstream Data’nın kurucusu. Stephen Barbour patentini ihlal ettiği iddia edildi. Crusoe bunu bilinçli olarak yaptı. Kanadalı madenci, davasında tazminat talep etmenin yanı sıra, mahkemenin Crusoe’ya ihlali durdurma emri vermesini de istiyor.

Şirketin bir sözcüsü, Crusoe’nun şikayetten haberdar olduğunu ve “Kendilerini güçlü bir şekilde savunacak” devletler. Aynı zamanda şirketin fikri mülkiyet konusunda kendine güvendiğini ve bu mülk üzerinde beş patenti olduğunu ekliyor.

Dava belgelerine göre Barbour, Şubat 2017’de şirketi kurduktan hemen sonra. doğal gazBitcoin madenciliği için başvuruyor ve başvurusu 7 Şubat 2023’te onaylanıyor.

Şikayet, Crusoe’nun çalışmalarını Barbour’un başvurusundan yıllar sonra geliştirdiğini belirtiyor ve şu terimler kullanılıyor:

Bahsedilen kripto madencileri gibi birçok şirket, doğal gaz ve fazla gazın salındığı gazı kullanır. yağ Kuyularda çalışır ve metan gibi karbondioksit eşdeğerlerini ekler. Daha sonra bu fazla gazı yakan ve Bitcoin madenciliği araçlarına güç sağlamak için güç sağlayan güç jeneratörleri kurar.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu